nicniezgrublem

Platforma dBlog, w przeciwieństwie do Engrave'a, stworzona została z myślą o polskich użytkownikach. Do tej pory jednak zarówno stary, jak i nowy panel administratora były tylko w języku angielskim, ponieważ rozwój dwóch wersji językowych był bardzo problematyczny. Tak jak wspominałem w poprzednim wpisie, nowa wersja panelu została napisana od zera, w lepszej technologii, co pozwoli przyspieszyć pracę nad kolejnymi poprawkami i nowymi funkcjonalnościami.

Oddaję więc do dyspozycji polską wersję: panel.dblog.pl

Przy okazji zmieniony został adres z dashboard na panel, tak brzmi trochę lepiej w naszym ojczystym języku. Oczywiście stary adres również działa i przekierowuje na ten nowy.

Do przetłumaczenia zostało jeszcze kilka komunikatów, które przychodzą bezpośrednio z API oraz parę mniejszych komponentów, ale to też stanie się całkiem niedługo. Muszę jednak przerobić znacznie więcej rzeczy i serwisów, żeby tłumaczenia były sensownie obsługiwane. Przygotujemy się przy okazji na większą ilość języków i kolejne rynki :)

Planuję także w końcu przetłumaczyć szablony, żeby blogi nie tylko miały polskie treści, ale także polskie przyciski itp. Tutaj też będzie sporo pracy, ale ostatecznie i tak trzeba przygotować się na inne języki. Praca nad polską wersją językową przyniesie więc dodatkowe korzyści :) Ponadto jest to element platformy, który wymaga uporządkowania oraz wprowadzenia kilku istotnych zmian, na które są już plany.

Do tej pory prace trwały raczej po cichu, gdyż zmian było naprawdę dużo i trzeba było wprowadzić w pewnym momencie wszystkie na raz. Teraz, gdy nowy system jest już przygotowany i udostępniony, zmiany będą następowały zdecydowanie szybciej.

Miłego korzystania!