nicniezgrublem

Po ostatniej bardzo dużej aktualizacji oraz wprowadzeniu polskiej wersji językowej panelu, przyszedł czas na aktualizacje mniej techniczne. Aktualizacje, które poprawią odbiór blogów wśród użytkowników i czytelników.

Nowe szablony

Użytkownicy platformy dBlog (oraz Engrave) otrzymali możliwość korzystania z kolejnych trzech nowych szablonów:

Oznacza to, że aktualnie do dyspozycji jest sześć różnych szablonów, które można zmienić jednym kliknięciem. Żeby dostosować dBloga do własnych potrzeb nie trzeba posiadać umiejętności technicznych - wszystko jest intuicyjne i wymaga jedynie zaznaczenia kilku opcji.

Nowe szablony korzystają także z frameworka Vue.js, który umożliwił znacznie lepszą obsługę komentarzy oraz głosowania na artykuły i komentarze. Przypominam także, że logując się na jednym z blogów, zostajecie automatycznie zalogowani na każdym innym i możecie komentować i głosować bezpośrednio z blogów.

Aktualnie szablony są w języku angielskim, ale pracuję nad tym, żeby były w naszym ojczystym języku :)


Feed RSS

Wielu użytkowników nadal korzysta z czytników RSS, które umożliwiają bycie na bieżąco z wieloma ciekawymi blogami jednocześnie (często powiadamiają nas o nowych artykułach). Każdy blog na platformie dBlog od niedawna swój własny feed RSS dostępny pod adresem /feed. Dla oficjalnego bloga będzie to więc adres https://blog.dblog.pl/feed. Po wejściu w link zobaczycie plik XML, być może mało zrozumiały, ale gwarantuję, że bardzo zrozumiały dla czytników i innego typu oprogramowania.

Feed jest automatycznie aktualizowany i może zostać wykorzystany np. do automatycznego postowania linków do waszego bloga na innych social mediach. Jednym z takich narzędzi jest dlvr.it, który po szybkiej rejestracji może automatycznie dodawać wpisy na Twittera, czy Facebooka po dodaniu nowego wpisu na blogu.


Czym jest dBlog?

Platforma dBlog to unikalny w świecie Steem projekt, który pozwala na tworzenie własnych blogów z własną domeną oraz wyglądem. Każdy użytkownik posiadający konto Steem może się zalogować, stworzyć blog w zalednie kilku kliknięciach i cieszyć się własnym miejscem z unikalnym adresem. Chcesz pisać o zwierzętach? Sprawdź, czy adres zwierzeta.dblog.pl jest wolny i zakładaj bloga! Od ostatniej aktualizacji możesz także zaprosić znajomych do wspólnego blogowania - na jednym blogu mogą pojawiac się wpisy wielu użytkowników.

dBlog umożliwia także kategoryzowanie artykułów i rozdzielanie ich pomiędzy wieloma blogami. Pozwala to na stworzenie miejsca w sieci, które dotyczy jakiejś konkretnej tematyki. Prosty wybór spośród sześciu szablonów pozwala na dostosowanie wyglądu bloga do tematyki i potrzeb autora. Samo blogowanie jest proste i intuicyjne.


dBlog - unikalna platforma blogowa